Pomoc w wyborze prezentu na chrzest

Wśród prezentów dla dziecka z okazji Chrztu Świętego, są też takie, które są umownie zarezerwowane dla chrzestnych. Czy wynika to z ceny? Niekoniecznie, bardziej z obowiązków wynikających z roli chrzestnych – dbania o dobro dziecka, czuwania nad nim, także pod względem duchowym i religijnym.

zloty_medalik_5

Do prezentów zarezerwowanych dla chrzestnych należą między innymi złote łańcuszki i medaliki, złote kolczyki, obrazki z wizerunkiem „Aniołka Stróża” do zawieszenia nad łóżeczkiem, czasem też złote pierścionki. Tego typu prezenty traktowane są jak swego rodzaju „amulety”, mające chronić dziecko w trakcie jego życia.

Aniołek_stróż

Mimo takiego przeznaczenia niektórych prezentów, rodzice chrzestni często decydują się na inne prezenty, często kosztowne. Jednym z nich może być niewątpliwy hit akcesoriów dla dzieci – elektroniczna niania. Modeli tego niezwykłego jest bardzo wiele. Od najprostszych, przypominających dziecięce walkie-talkie po bardzo rozwinięte technologicznie z kamerą i bardzo czułym rejestratorem dźwięku, ruchu i obrazu. Dzięki takiemu urządzeniu rodzice będąc nawet na dużej odległości słyszeć oraz widzieć swoją pociechę. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ nie trzeba co chwilę odchodzić od swoich obowiązków i biegać do pokoiku dziecka, aby sprawdzić, czy grzecznie śpi, ponieważ ma się je ciągle na oku.

elektroniczna-niania

Prezenty na chrzest powinny być dobrze przemyślane, aby nie kupić czegoś, co już maluch posiada, albo coś, co kupiła już druga osoba. Dziecko jeszcze nie będzie świadome swojego szczęścia, ale rodzice na pewno ucieszą się z przydatnego prezentu.

No Comments Yet.