Chrzest- idealny prezent

Czy można określić co jest idealnym prezentem na Chrzest Święty dla dziecka? Być może dla wielu znaczenie przymiotnika „idealny” jest różne: użyteczny, ładny, zdrowy. A być może właśnie wszystko razem, czy istnieje taki prezent?

ubranka_prezent_na_chrzest

W rankingu o idealny prezent na chrzest o pierwsze miejsce walczy z pewnością wyprawka z przedmiotami dla dzieci. Są w niej zwykle pieluszki, ubranko, kocyk, kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka – czyli różnorodnie i użytecznie, a w dodatku ładnie. Taką wyprawkę pakuje się zwykle do specjalnych koszyczków i ozdabia celofanem i wstążkami. Kolejnym pretendentem na podium jest złoty medalik. Może nie wydaje się użyteczny, trudno w nim doszukiwać się innego znaczenia niż religijne. Jednak właśnie o to znaczenie tu chodzi.

Złoty medalik jest jednoznacznie związany z symboliką sakramentu Chrztu Świętego. Dziecko wchodzi w nowe życie związane z Bogiem, a medalik ma mu o tym przypominać. Z pewnością złoty medalik może być prezentem idealnym na tą uroczystość. Prezentem idealnym mógłby być także własnoręcznie zrobiona wyprawka z rzeczy, których jesteśmy pewni, rodzice dziecka korzystają podczas opieki nad nim.

zloty_medali_prezent_na_chrzest

Z wyboru prezentów na chrzest lepiej zrezygnować z ubranek, pieluszek, czy zabawek. Prezent powinien być elegancki. Ubranka i zabawki to prezenty na inną okazję, mniej odświętną, np. urodziny, czy pierwsza wizyta u nowego członka rodziny, czy grupy znajomych.

No Comments Yet.